PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1263}

Wożąc panią Daisy

Driving Miss Daisy
7,2 47 653
oceny
7,2 10 1 47653
6,6 13
ocen krytyków
Wożąc panią Daisy
powrót do forum filmu Wożąc panią Daisy

Dla mnie - arcydzielo...

ocenił(a) film na 10

Wróciłam do tego filmu po kilku latach nie przez przypadek, a z rozmysłem... Jest kilkanaście
takich tytułów, które czasem chce się ponownie zobaczyć...Nic się nie zestarzał, a wręcz
przeciwnie...ciągle zauważam coś nowego i jakby więcej pojmuję, tak jakbym do niego
dorastała ... Szokuje mnie ogólna, niska ocena tego obrazu, a komentarze w stylu 'prosty jak
budowa cepa' głęboko zasmucaja... Film napisany, obsadzony, wyreżyserowany i zagrany
genialnie. Żadnych tandetnych chwytów, aby rozczulić widza, jak to się niestety amerykanom
zdarza (szczególnie Spielbergowi). Każde słowo, które pada na ekranie jest głęboko
przemyślane i jest ich dokładnie tyle ile powinno być, ani o jedno nie za dużo i nie za mało...
Kiedy naszych bohaterów zatrzymuje policja w Alabamie, Daisy wyjaśnia, że jej nazwisko jest
niemieckiego pochodzenia ... Choć ich status społeczny jest z pozoru nieporównywalny, to
jednak oboje czują się niepewnie.... Od sceny ze zniknięciem puszki z łososiem, film już do
końca trzyma za gardło. Jesli o mnie chodzi, to sie pewnie nigdy nie zmieni. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
gosiax

całkowicie się zgadzam,także powróciłam do tego filmu po latach i wciąż jest tak samo wspaniały :)

ocenił(a) film na 10
gosiax

Jestem dokładnie tego samego zdania. Dodam tylko, że ten film jest przykładem, że nie tylko efekty specjalne a doskonała gra aktorska jest najlepszym miernikiem jakości przekazu. Ale może faktycznie do takich filmów trzeba dorosnąć:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones