PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1263}

Wożąc panią Daisy

Driving Miss Daisy
7,2 47 653
oceny
7,2 10 1 47653
6,6 13
ocen krytyków
Wożąc panią Daisy
powrót do forum filmu Wożąc panią Daisy

K

ocenił(a) film na 6

Rzadko kiedy tak samoczynnie chcę się zgodzić z moimi przedmówcami - film jest z jednej strony bardzo przyjemny w oglądzie i wyjątkowo dbale zagrany (przy czym ukłony zwłaszcza w stronę MF, który zupełnie niesłusznie pozostał przy pierwszoplanowej nominacji, przy nim staruszka wysiada, również z samochodu :), z drugiej jednak nie widzę w nim żadnego głębszego przesłania, podobnie jak morału w zakończeniu... ot, miłe, ładne dziełko i nic ponadto.

ocenił(a) film na 5
Kadente

Dodałbym, że jest też trochę nudny. Może w 1989 roku mógł się podobać (stąd cztery Oskary), ale próby czasu raczej nie wytrzymał.

astat_2

Mnie nieco dziwi że akurat ten film dostał wtedy Oscara, przecież Urodzony 4 lipca i moja lewa stopa to filmy znacznie lepsze....

ocenił(a) film na 7
mimcia_1989

Jak już zaznaczyłem w innym wątku, film dostawał wszelkie nagrody z oczywistego powodu, wszystkie w miarę dobre filmy poruszające tematykę żydowską oraz nietolerancji na tle rasowym muszą dostać w Hollywood Oscara i tu tkwi cały sekret sukcesu tego filmu. Co nie zmienia faktu, że przyjemnie się go ogląda, jednak tak jak pisałaś Oscar niezasłużony aczkolwiek politycznie poprawny.

seastian

Hmm pewnie jest jakaś tendecja, ale przykładowo Mississippi w ogniu z 88 nie dostało Oscara a przeciez tez był to film o segregacji i to z politycznym zacięciem ;)
ciężko powiedzieć czym kieruje się Akademia przynając swoje nagrody...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones