Morgan FreemanI

Morgan Porterfield Freeman Jr.

8,4
119 247 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Morgan Freeman

Obaj aktorzy mają wspaniały dorobek filmowy !!
A Wy jak sądzicie???

ila99

Zgadzam się.

mag70

z czym?

ila99

Morgan Freeman

Faser_2

zgadzam się Morgan Freeman :] aktor to skarb.

ila99

Zdecydowanie Morgan Freeman.

ila99

Dla mnie Denzel Washington

ila99

Morgan Freeman gral w naprawde rewelacyjnych filmach ale jako aktor duzej rewelacji w nich nie robil dlatego jak dla mnie Denzel Washington.

ila99

Morgan Freeman

ila99

Powiem wprost, że Morgan Freeman to o wiele lepszy aktor niż Denzel Washington, choć sam oczywiście genialny nie jest, tylko ... bardzo dobry.

ila99

Freeman bije Denzela na głowe

ila99

Freeman bezapelacyjnie. Ale porównanie jest trochę nie fair, w końcu Denzel to jeszcze "dziecko" w porównaniu do Morgana

użytkownik usunięty
googaify

''Denzel to jeszcze dziecko" - tyle że to ''dziecko'' miało wiele lepsze role niż Morgan Freeman

Chyba ci się w głowie poprzewracało. Popatrz na dorobek Freeman'a - Wożąc panią Daisy, Skazani na Shawshank, Bez przebaczenia, Za wszelką cenę a Denzel - Filadelfia, Dzień próby. Zdecydowanie Freeman. Denzel może mu co najwyżej buty czyścić

Zdanie bardzo po polskiemu.

użytkownik usunięty
ila99

Morgan Freeman, choć Denzel Washington ma przed sobą jeszcze karierę i możliwe, że kiedyś go przebije.

użytkownik usunięty
ila99

Morgan Freeman grał w lepszych filmach ale aktorem lepszym jest Denzel Washington

Też tak uważam. Ale przewaga jest minimalna.

użytkownik usunięty
ila99

Morgan Freeman. Nieznacznie ale jednak.

ila99

W tym przypadku a raczej w pojedynku zdecydowanie stawiam na remis.

ila99

Freeman oczywiście... !!!

ila99

osobiście wolę freemana ale denzel też jest świetny ;D

ila99

Trochę wolę Freemana ale aktorsko remis.

ila99

morgan freeman

ila99

Dla mnie z kolei Denzel Washington, gra same role pierwszoplanowe, które wymagają od niego wielkiego wkładu, poza tym pokazuje w swoich rolach swoją różnorodność potrafi zagrać boksera, nauczyciela, skorumpowanego glinę, agenta, gangstera, w filmach biograficznych jak Malcolm X. Nie boi się grać w produkcjach mało znanych reżyserów, nawet jeśli film, scenariusz nie jest najwyższych lotów swoją grą aktorską potrafi doprowadzić do tego, że widz i tak wyjdzie zadowolony. Morgan Freeman to jednak mimo wszystko głównie aktor drugoplanowy, owszem zagrał w Skazanych na Shawshank czy Siedem i mu tego nie ujmuję. Kolejna sprawa bardziej zachowawczo dobiera rolę, grając głównie w filmach Eastwooda. Taki aktor powinien jednak grać głównie postaci pierwszoplanowe, podejmować wyzwania. Poza tym gra raczej postaci stoickie, opanowane i nie chodzi mi tylko i wyłącznie o ostatnie lata, bo ok wiek rozumiem. Też druga sprawa w jakich dobrych filmach zagrał w latach 70' i 80', ról tych można zliczyć na palcach u jednej ręki? Tak naprawdę wszyscy wielbią go właśnie dopiero za lata 90' i po 2000. No i oczywiście film Chwała z 89' obaj panowie grają w jednym filmie Denzel, gra u boku Freemana, ale i tak jest na tyle charakterystyczny i nie staje w cieniu, dzięki czemu zostaje wyróżniony Oskarem. Udowadnia, że musicie się ze mną liczyć, nie jestem tylko aktorem z drugiej ligi. Dla mnie osobiście najlepszy czarnoskóry aktor i osobiście przed Freemana jeszcze Samuela L. Jacksona bym wcisnął. W każdym bądź razie ta trójka to dla mnie najlepsi czarnoskórzy aktorzy. Żeby było jasne lubię Freemana tylko po prostu uważam, że jest aktorsko i z doborem ról trochę za Denzelem. Doceniam go też za "Driving Miss Daisy", w Chwale też był świetny, bardzo dobrze zagrał więc w dwóch filmach w jednym roku, ale jest tego za mało jak na aktora tej klasy. U Denzela każdy film to jednak sukces, co na minus nie lubię Denzela z filmów futurystycznych, Sci-Fi jak "Księga Ocalenia" i nie chciałbym by Denzel szedł w tę stronę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones